• -10%

Şefler Schefflera Arboricola

demo_1

Şeflera yeşil yapraklı,şemsiyeye benzer hoş ve gösterişli yaprakları ile evde veya ofis dekorasyonu,büyük odalar, koridorlar, resepsiyon alanları,kapalı teras alanları için uygun bir türdür.Kıyı Ege ve akdeniz bölgesinde bahçede rahatlıkla yetişebilmektedir.Nemli alanlarda çok iyi gelişirler.

100 Öğeler
₺275,00
₺247,50 10% kazanın
Vergi dahil

Güneşli alanlarda daha iyi gelişirler, bulunduğu yerde 1-2 saat olsada mutlaka ışık almalı,Soğuklara dayanıklı bir bitkidir,özellikle bulunduğu ortam sıcaklığının 6 - 24 derece sıcaklıkta olması gelişimini pozitif anlamda etkiler
Orta seviyede su isteği vardır,Bulunduğu saksıdaki toprak tamamen kurumadan sulanmaması bitki gelişimi açısında çok daha iyi olacaktır.
zellikle yaz sıcaklarında zaman zaman  yaprak kısımlarına su püskültülerek nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk ve sert hava akımlarının olduğu alanlara alınmamalı fakat zaman zaman hava alan yerleri çok severler.Şeflera bitkisine İlkbahar ve yaz aylarında Sıvı yeşil bitkiler için besinleri yada tropikal bitkiler için olan sıvı besinlerinden sulama suyuna karıştırarak verirseniz daha sağlıklı bitkiye ve gösterişli yapraklara sahip olabilirsiniz.

demo_1
100 Öğeler

Bilgi kartı

Saksı Çapı
21 cm - 29 cm
chat Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.