• -10%

Ficus Gingseng Bonsai Ağacı Saksı Çapı 24Cm Boyu 30-45 Cm

Moraceae (dutgiller) familyasının Ficus (incir) cinsi ağaçlarından Ficus retusa türü daha çok Ginseng Ficus ve Banyan Fig (yani Banyan inciri) isimleriyle bilinir. Anavatanı Malezya takım adalarıdır. 15 metreyi aşabilen, ulu ağaç olabilen bir türdür. Fakat küçücük bir bonsai olarak tutulmaya da son derece elverişlidir. Bonsai sanatı öğrenilmesinde ilk ele alınacak bitkilerden biridir. Amatör bonsaiciler ve sıfırdan başlamak isteyenler için iyi bir öğretmen olur.

1500 Öğeler
₺220,00
₺198,00 10% kazanın
Vergi dahil

Sulama

Ficus türleri yaz boyunca sık sık ve bol bol sulanmalıdır. F. ginseng bonsai bitkilerinize de kısmen aynı muameleyi yapabilirsiniz. Şuna dikkat edin: Yeni yapraklanmalarda dal uçlarında hızlı gelişim, hızlı uzama oluyorsa o takdirde sulama sıklığını bir hayli düşürün.

Güneş, ışık isteği

Işığı yetersiz olan yerlere koymayın. Yaz mevsiminde öğle saatleri güneş ışınlarını direkt almamalı. Ginseng bonsai evlerde veya ofislerde pencereden gelen güçlü gün ışığına ihtiyaç duyar. Bu yeterli ise hiç direkt güneş almasa da olur.

Toprak ve saksı

Köklerinin gürce gelişmemesi gerekiyor. Ginseng bonsainizin ne kadar büyümesini istiyorsanız kök budamasını ve yıldan yıla saksı büyütme işini de ona göre yapmalısınız. Fakat bu işi iki veya üç yılda bir yapmalı ve gelişimin çok yavaş olacağı şekilde bakım yapmalısınız. Ki yaşlı ağaç görünümlü olarak gelişimi devam etsin.


1500 Öğeler
chat Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.